Startande spelare:   121     Fördelning herrar/damer:   81%/19%
Totalt antal starter: 270 Antal spelade starter: 270
 
Webblösning utvecklad av:  Meriq AB    

Alla anmälda spelare

Följande spelare är anmälda till Kungälv Open 2021 just nu:

Namn/Klubb Tävling Start
Alexander Larsson
Team Pergamon BC
Söndag 22 augusti 11:00
Söndag 29 augusti 14:00 (R)
Alice Flodin
Team X-Calibur BK
Lördag 21 augusti 11:00
Söndag 29 augusti 11:00 (R)
Alida Molander
Team X-Calibur BK
Torsdag 19 augusti 19:30 - Early Bird
Torsdag 26 augusti 19:30 (R)
Torsdag 2 september 19:30 (R)
Anders Hesselgren
Kungälvs BK
Torsdag 19 augusti 19:30 - Early Bird
Torsdag 26 augusti 19:30 (R)
Torsdag 2 september 19:30 (R)
Andreas Andersson
Kungälvs BK
Måndag 30 augusti 18:00
Lördag 4 september 11:00 (R)
Andreas Hansen
Örgryte IS BF
Lördag 14 augusti 14:00 - Early Bird
Torsdag 19 augusti 19:30 - Early Bird (R)
Söndag 29 augusti 14:00 (R)
Finalsteg 1, Plac 5-8 klass 1 & 2 + 8 Gateways, 4 serier
Finalsteg 2, Plac 1-4 Klass 1 & 2 + 8 Bästa fr. Steg 1, 4 serier
Kvartsfinal 1, 1 vs 8, Bäst av 3
Semifinal 1, KF1 vs KF2, Bäst av 3
Andreas Kleinschnittger
Team Pergamon BC
Söndag 22 augusti 11:00
Söndag 29 augusti 14:00 (R)
Anton Ekman
Team Pergamon BC
Måndag 30 augusti 18:00
Arvid Thomsson
BK Joker
Torsdag 2 september 19:30
Bengt Persson
Stenungsunds BC
Lördag 4 september 11:00
Bertil Rydén
Trollhättan Dolphins BK
Lördag 14 augusti 14:00 - Early Bird
Björn Nilsson
BK Virveln
Torsdag 19 augusti 19:30 - Early Bird
Bo Elefant
Trollhättan Dolphins BK
Lördag 14 augusti 14:00 - Early Bird
Bobo Josefsson
Kungälvs BK
Lördag 14 augusti 11:00 - Early Bird
Lördag 21 augusti 14:00 (R)
Torsdag 26 augusti 19:30 (R)
Christer Gustavsson
BF Solängen
Lördag 14 augusti 14:00 - Early Bird
Söndag 29 augusti 11:00 (R)
Söndag 29 augusti 14:00 (R)
Christer Jakobsson
Kungälvs BK
Torsdag 12 augusti 18:00 - Early Bird
Lördag 14 augusti 11:00 - Early Bird (R)
Lördag 4 september 14:00 - Sista start (R)
Christer Niklasson
Kungälvs BK
Lördag 14 augusti 11:00 - Early Bird
Söndag 29 augusti 14:00 (R)
Claes Norberg
Götene BK
Torsdag 19 augusti 19:30 - Early Bird
Måndag 30 augusti 18:00 (R)
Claes-Eric Bergqvist
IK Sterling
Söndag 22 augusti 11:00
Måndag 30 augusti 18:00 (R)
Conny Hofling
IK Sterling
Måndag 23 augusti 18:00
Söndag 29 augusti 11:00 (R)
Söndag 29 augusti 14:00 (R)
Daniel Pettersson
Kungälvs BK
Söndag 15 augusti 14:00 - Early Bird
Torsdag 26 augusti 19:30 (R)
Måndag 30 augusti 18:00 (R)
David Skoog
IK Sterling
Måndag 30 augusti 18:00
Eddy Kairis
IK Sterling
Måndag 30 augusti 18:00
Elsa Kaldemark
Kungälvs BK
Torsdag 12 augusti 18:00 - Early Bird
Lördag 21 augusti 14:00 (R)
Söndag 29 augusti 14:00 (R)
Finalsteg 1, Plac 5-8 klass 1 & 2 + 8 Gateways, 4 serier
Erik Bengtsson
Borås GIF BK
Lördag 14 augusti 11:00 - Early Bird
Finalsteg 2, Plac 1-4 Klass 1 & 2 + 8 Bästa fr. Steg 1, 4 serier
Kvartsfinal 4, 2 vs 7, Bäst av 3
Semifinal 2, KF3 vs KF4, Bäst av 3
Fabian Persson
BKF Falkenberg
Lördag 14 augusti 11:00 - Early Bird
Lördag 14 augusti 14:00 - Early Bird (R)
Fia Berkland
Kungälvs BK
Lördag 14 augusti 11:00 - Early Bird
Torsdag 19 augusti 19:30 - Early Bird (R)
Torsdag 2 september 19:30 (R)
Freda Pettersson
Kungälvs BK
Torsdag 19 augusti 19:30 - Early Bird
Måndag 23 augusti 18:00 (R)
Lördag 4 september 14:00 - Sista start (R)
Finalsteg 1, Plac 5-8 klass 1 & 2 + 8 Gateways, 4 serier
Hampus Nilsson
Örgryte IS BF
Torsdag 12 augusti 18:00 - Early Bird
Hanna Engberg
Team X-Calibur BK
Torsdag 26 augusti 19:30
Hanna Råå
Kungälvs BK
Lördag 21 augusti 14:00
Lördag 4 september 14:00 - Sista start (R)
Harry Saarinen
Kungälvs BK
Torsdag 19 augusti 19:30 - Early Bird
Torsdag 26 augusti 19:30 (R)
Torsdag 2 september 19:30 (R)
Finalsteg 1, Plac 5-8 klass 1 & 2 + 8 Gateways, 4 serier
Helen Holmberg
Stenungsunds BC
Torsdag 12 augusti 18:00 - Early Bird
Lördag 4 september 14:00 - Sista start (R)
Henrik Sandell
Matteus-Pojkarna BK
Söndag 22 augusti 11:00
Håkan Lagerkvist
Kungälvs BK
Lördag 21 augusti 11:00
Torsdag 26 augusti 19:30 (R)
Håkan Persson
IS Göta
Söndag 15 augusti 11:00 - Early Bird
Inger Petterson
Kungälvs BK
Måndag 16 augusti 18:00 - Early Bird
Måndag 30 augusti 18:00 (R)
Torsdag 2 september 19:30 (R)
Jan-Erik Karlsson
Team Partille BC
Lördag 21 augusti 14:00
Torsdag 26 augusti 19:30 (R)
Janne Petrusson
Kabare BS
Söndag 15 augusti 11:00 - Early Bird
Söndag 29 augusti 14:00 (R)
Jarmo Lindmark
Kabare BS
Söndag 15 augusti 11:00 - Early Bird
Söndag 29 augusti 14:00 (R)
Jennifer Carlsson
BK Team Trollhättan
Söndag 29 augusti 14:00
Jesper Jacobsen
Team Pergamon BC
Lördag 4 september 11:00
Lördag 4 september 14:00 - Sista start (R)
Jesper Johansson
BK Joker
Torsdag 2 september 19:30
Jesper Pettersson
Team Alingsås BC
Lördag 14 augusti 11:00 - Early Bird
Lördag 14 augusti 14:00 - Early Bird (R)
Jesper Svensson
Team Pergamon BC
Måndag 16 augusti 18:00 - Early Bird
Finalsteg 2, Plac 1-4 Klass 1 & 2 + 8 Bästa fr. Steg 1, 4 serier
Jessica Nilsson
BK Skrufscha
Måndag 16 augusti 18:00 - Early Bird
Finalsteg 1, Plac 5-8 klass 1 & 2 + 8 Gateways, 4 serier
Finalsteg 2, Plac 1-4 Klass 1 & 2 + 8 Bästa fr. Steg 1, 4 serier
Jimmie Lämsä
Stenungsunds BC
Torsdag 19 augusti 19:30 - Early Bird
Lördag 21 augusti 14:00 (R)
Söndag 29 augusti 14:00 (R)
Joachim Lind
BK Joker
Måndag 16 augusti 18:00 - Early Bird
Måndag 23 augusti 18:00 (R)
Johan Ekman
IK Sterling
Lördag 14 augusti 14:00 - Early Bird
Johanna Kilander
Ytterby BK
Torsdag 26 augusti 19:30
Lördag 4 september 11:00 (R)
Lördag 4 september 14:00 - Sista start (R)
Johanna Persson
Kungälvs BK
Söndag 15 augusti 11:00 - Early Bird
Måndag 23 augusti 18:00 (R)
Torsdag 2 september 19:30 (R)
John Johansson
Borås GIF BK
Lördag 14 augusti 11:00 - Early Bird
Lördag 4 september 11:00 (R)
Johnny Magnusson
Kabare BS
Måndag 16 augusti 18:00 - Early Bird
Joline Persson Planefors
Team X-Calibur BK
Måndag 16 augusti 18:00 - Early Bird
Finalsteg 1, Plac 5-8 klass 1 & 2 + 8 Gateways, 4 serier
Jonas Dahlin
BK Taifun
Söndag 29 augusti 14:00
Jörgen Bäck
BK Virveln
Torsdag 19 augusti 19:30 - Early Bird
Kasper Kjellberg
BK Joker
Söndag 15 augusti 14:00 - Early Bird
Måndag 30 augusti 18:00 (R)
Kenneth Hermansen
BK Joker
Lördag 4 september 11:00
Lördag 4 september 14:00 - Sista start (R)
Lars Ahlbin
Kungälvs BK
Söndag 29 augusti 14:00
Lördag 4 september 11:00 (R)
Leif Nyberg Samuelsson
Ytterby BK
Torsdag 12 augusti 18:00 - Early Bird
Måndag 16 augusti 18:00 - Early Bird (R)
Torsdag 19 augusti 19:30 - Early Bird (R)
Lennart Hultén
Kungälvs BK
Måndag 23 augusti 18:00
Leo Barker
Kabare BS
Söndag 15 augusti 11:00 - Early Bird
Måndag 16 augusti 18:00 - Early Bird (R)
Linnéa Andersson
BK Hallandia
Lördag 14 augusti 11:00 - Early Bird
Lördag 14 augusti 14:00 - Early Bird (R)
Linus Pettersson
Kungälvs BK
Söndag 15 augusti 14:00 - Early Bird
Lördag 4 september 11:00 (R)
Finalsteg 2, Plac 1-4 Klass 1 & 2 + 8 Bästa fr. Steg 1, 4 serier
Kvartsfinal 4, 2 vs 7, Bäst av 3
Ludvig Dahlström
Kungälvs BK
Torsdag 12 augusti 18:00 - Early Bird
Lördag 21 augusti 11:00 (R)
Lördag 4 september 14:00 - Sista start (R)
Finalsteg 1, Plac 5-8 klass 1 & 2 + 8 Gateways, 4 serier
Madelene Kaldemark
Kungälvs BK
Torsdag 12 augusti 18:00 - Early Bird
Lördag 21 augusti 14:00 (R)
Söndag 29 augusti 14:00 (R)
Marcus Bernalt
Kungälvs BK
Torsdag 19 augusti 19:30 - Early Bird
Lördag 21 augusti 11:00 (R)
Lördag 4 september 11:00 (R)
Marcus Fagerström
Bulltofta BK
Lördag 4 september 11:00
Lördag 4 september 14:00 - Sista start (R)
Marcus Fransson
BK Skrufscha
Måndag 16 augusti 18:00 - Early Bird
Margareta Alexandersson
Stenungsunds BC
Måndag 16 augusti 18:00 - Early Bird
Lördag 4 september 14:00 - Sista start (R)
Maria Jorfors
Ytterby BK
Torsdag 12 augusti 18:00 - Early Bird
Marie Larsson
Örgryte IS BF
Torsdag 12 augusti 18:00 - Early Bird
Mariette Svensson
Kungälvs BK
Lördag 14 augusti 11:00 - Early Bird
Torsdag 26 augusti 19:30 (R)
Torsdag 2 september 19:30 (R)
Martin Larsen
Team Pergamon BC
Måndag 16 augusti 18:00 - Early Bird
Finalsteg 1, Plac 5-8 klass 1 & 2 + 8 Gateways, 4 serier
Finalsteg 2, Plac 1-4 Klass 1 & 2 + 8 Bästa fr. Steg 1, 4 serier
Kvartsfinal 3, 3 vs 6, Bäst av 3
Semifinal 2, KF3 vs KF4, Bäst av 3
FINAL, Bäst av 3
Mathias Ulfhielm
BK Virveln
Torsdag 19 augusti 19:30 - Early Bird
Torsdag 26 augusti 19:30 (R)
Finalsteg 1, Plac 5-8 klass 1 & 2 + 8 Gateways, 4 serier
Mattias Antonsson
Kungälvs BK
Söndag 15 augusti 14:00 - Early Bird
Torsdag 19 augusti 19:30 - Early Bird (R)
Torsdag 26 augusti 19:30 (R)
Finalsteg 2, Plac 1-4 Klass 1 & 2 + 8 Bästa fr. Steg 1, 4 serier
Kvartsfinal 3, 3 vs 6, Bäst av 3
Mattias Olsson
Team Pergamon BC
Söndag 22 augusti 11:00
Mikael Andersson
Kabare BS
Torsdag 12 augusti 18:00 - Early Bird
Mikael Roos
Team Alingsås BC
Lördag 14 augusti 11:00 - Early Bird
Finalsteg 2, Plac 1-4 Klass 1 & 2 + 8 Bästa fr. Steg 1, 4 serier
Mikael Tonsjö
Kabare BS
Måndag 30 augusti 18:00
Nicholas Chill
Borås GIF BK
Lördag 14 augusti 11:00 - Early Bird
Niklas Elvesten
Team Alingsås BC
Lördag 14 augusti 11:00 - Early Bird
Niklas Gustafsson
Ytterby BK
Måndag 23 augusti 18:00
Noel Haglund Torgersen
BK Skrufscha
Lördag 4 september 11:00
Finalsteg 1, Plac 5-8 klass 1 & 2 + 8 Gateways, 4 serier
Finalsteg 2, Plac 1-4 Klass 1 & 2 + 8 Bästa fr. Steg 1, 4 serier
Kvartsfinal 2, 4 vs 5, Bäst av 3
Semifinal 1, KF1 vs KF2, Bäst av 3
FINAL, Bäst av 3
Oliver Dahlgren
Team Pergamon BC
Lördag 21 augusti 11:00
Söndag 29 augusti 11:00 (R)
Finalsteg 1, Plac 5-8 klass 1 & 2 + 8 Gateways, 4 serier
Finalsteg 2, Plac 1-4 Klass 1 & 2 + 8 Bästa fr. Steg 1, 4 serier
Kvartsfinal 2, 4 vs 5, Bäst av 3
Oskar Mohlin
Kungälvs BK
Torsdag 12 augusti 18:00 - Early Bird
Torsdag 19 augusti 19:30 - Early Bird (R)
Måndag 23 augusti 18:00 (R)
Patrik Forsell
BK Virveln
Lördag 21 augusti 11:00
Patrik Holm
Stenungsunds BC
Lördag 4 september 11:00
Paul Hellberg
Kungälvs BK
Torsdag 26 augusti 19:30
Per Jorfors
Ytterby BK
Torsdag 12 augusti 18:00 - Early Bird
Måndag 16 augusti 18:00 - Early Bird (R)
Per Möller
Team Partille BC
Söndag 29 augusti 14:00
Peter Gustafsson
Kungälvs BK
Torsdag 12 augusti 18:00 - Early Bird
Lördag 21 augusti 14:00 (R)
Peter Lihnell
IK Sterling
Söndag 22 augusti 11:00
Söndag 29 augusti 11:00 (R)
Söndag 29 augusti 14:00 (R)
Petter Hallsberg
BK Joker
Lördag 21 augusti 11:00
Måndag 30 augusti 18:00 (R)
Philip Björk
Kungälvs BK
Torsdag 12 augusti 18:00 - Early Bird
Lördag 21 augusti 14:00 (R)
Söndag 29 augusti 14:00 (R)
Pontus Falkhäll
Team Pergamon BC
Söndag 22 augusti 11:00
Pär Svensson
Team Pergamon BC
Måndag 16 augusti 18:00 - Early Bird
Finalsteg 1, Plac 5-8 klass 1 & 2 + 8 Gateways, 4 serier
Finalsteg 2, Plac 1-4 Klass 1 & 2 + 8 Bästa fr. Steg 1, 4 serier
Rebecca Gustafson
BK Alley Team
Lördag 14 augusti 11:00 - Early Bird
Riitta Persson
Kungälvs BK
Måndag 23 augusti 18:00
Måndag 30 augusti 18:00 (R)
Torsdag 2 september 19:30 (R)
Robert Stålcrona
BK Virveln
Torsdag 12 augusti 18:00 - Early Bird
Söndag 15 augusti 11:00 - Early Bird (R)
Söndag 29 augusti 11:00 (R)
Finalsteg 2, Plac 1-4 Klass 1 & 2 + 8 Bästa fr. Steg 1, 4 serier
Robin Skans
Team Alingsås BC
Torsdag 12 augusti 18:00 - Early Bird
Roger Samuelsson
Ytterby BK
Torsdag 12 augusti 18:00 - Early Bird
Torsdag 19 augusti 19:30 - Early Bird (R)
Lördag 4 september 14:00 - Sista start (R)
Samuel Svensson
Kungälvs BK
Lördag 14 augusti 11:00 - Early Bird
Lördag 14 augusti 14:00 - Early Bird (R)
Lördag 4 september 14:00 - Sista start (R)
Finalsteg 1, Plac 5-8 klass 1 & 2 + 8 Gateways, 4 serier
Finalsteg 2, Plac 1-4 Klass 1 & 2 + 8 Bästa fr. Steg 1, 4 serier
Sebastian Friberg
Team Alingsås BC
Måndag 16 augusti 18:00 - Early Bird
Susanna Ottosson
Ytterby BK
Söndag 15 augusti 14:00 - Early Bird
Lördag 21 augusti 11:00 (R)
Torsdag 26 augusti 19:30 (R)
Finalsteg 1, Plac 5-8 klass 1 & 2 + 8 Gateways, 4 serier
Sven-Arne Alexandersson
Stenungsunds BC
Måndag 16 augusti 18:00 - Early Bird
Thomas Holm
Bulltofta BK
Lördag 4 september 11:00
Lördag 4 september 14:00 - Sista start (R)
Thomas Karlsson
Team Partille BC
Söndag 29 augusti 14:00
Måndag 30 augusti 18:00 (R)
Lördag 4 september 11:00 (R)
Thomas Ohlén
Ytterby BK
Torsdag 26 augusti 19:30
Finalsteg 1, Plac 5-8 klass 1 & 2 + 8 Gateways, 4 serier
Finalsteg 2, Plac 1-4 Klass 1 & 2 + 8 Bästa fr. Steg 1, 4 serier
Timmy Carlsson
Trollhättan Dolphins BK
Söndag 29 augusti 14:00
Måndag 30 augusti 18:00 (R)
Finalsteg 2, Plac 1-4 Klass 1 & 2 + 8 Bästa fr. Steg 1, 4 serier
Kvartsfinal 1, 1 vs 8, Bäst av 3
Tobias Hogdin
Team Pergamon BC
Söndag 29 augusti 11:00
Lördag 4 september 14:00 - Sista start (R)
Tobias Räisänen
Team Pergamon BC
Söndag 29 augusti 11:00
Lördag 4 september 14:00 - Sista start (R)
Tommy Björndahl
IFK Göteborg Bowling Herr
Torsdag 12 augusti 18:00 - Early Bird
Torsdag 19 augusti 19:30 - Early Bird (R)
Tony Malmström
IFK Göteborg Bowling Herr
Torsdag 19 augusti 19:30 - Early Bird
Torbjörn Johansson
för. The Golden Bowlers
Torsdag 19 augusti 19:30 - Early Bird
Tord Nilsson
Ytterby BK
Söndag 15 augusti 14:00 - Early Bird
Truls Johannesson
Stenungsunds BC
Torsdag 12 augusti 18:00 - Early Bird
Torsdag 19 augusti 19:30 - Early Bird (R)
Torsdag 26 augusti 19:30 (R)
Ulf Råå
Kungälvs BK
Lördag 14 augusti 11:00 - Early Bird
Måndag 16 augusti 18:00 - Early Bird (R)
Torsdag 2 september 19:30 (R)
Finalsteg 2, Plac 1-4 Klass 1 & 2 + 8 Bästa fr. Steg 1, 4 serier
Viktor Albihn
BKF Falkenberg
Torsdag 12 augusti 18:00 - Early Bird
Viktor Bengtsson
Borås GIF BK
Lördag 4 september 11:00
Åsa Carlsson
Örgryte IS BF
Lördag 14 augusti 14:00 - Early Bird
Söndag 29 augusti 14:00 (R)
Finalsteg 1, Plac 5-8 klass 1 & 2 + 8 Gateways, 4 serier

TOTALT: 121 SPELARE